Hakkımızda

SUNORAMA CRUISES, 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Şirketler ve bireyler için dünyanın en lüks, en yenilikçi ve en büyük gemilerine sahip ROYAL CARIBBEAN CRUISES LTD.’in Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Firmamıza ait olan Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Azamara ve Silversea gemi şirketleri ile dünyanın tüm denizlerinde, dünya çapında gemi gezileri organize eden şirketimiz, Türkiye’de tüm seçkin tur operatörleri ve seyahat acentaları ile birlikte gezginlere hizmet vermektedir.

ROYAL CARIBBEAN

1968 yılında kurulan Royal Caribbean International, her zaman yenilikçi ve diğerlerinden farklı oluşuyla kuruluşundan itibaren sektöre dinamizm katmış ve denizde inovasyonu teşvik etmiştir. Gemi seyahati düşünüldüğünde akla ilk gelen isimlerden biri olan şirketimiz, cruise sever misafirlerin ilk tercihi olmaktadır. Sahip olduğu her gemi sınıfı, mimari bir harikadır ve bir yolcu gemisinde mümkün olabilecek her türlü donanıma sahiptir. İlk yıllarda oteller ile rekabet halinde olan ve yüzen tatil köyleri inşa eden Royal Caribbean International, artık dünya metropolleri ile yarış halindedir ve yüzen şehirler inşa etmektedir.

Royal Caribbean cruise gemileri, 7’den 70’e her yaş grubuna ve zevkine hitap eder. Konuklar, dünyanın en popüler ülke ve limanlarına Royal Caribbean International’ın heyecan verici seyahat programları ile yelken açar ve şirketimizin samimi ve ilgi çekici hizmetinin tadını çıkarır. Sektörün inovasyon lideri Royal Caribbean gemileri aynı zamanda iş seyahatleri ve toplantı grupları için inşa edilmektedir. Firma ve çalışanlarını yılın 365 günü, dünya çapında birbirinden büyüleyici 275’den fazla farklı rotada, 26 farklı gemi ile dünya denizlerinde iş ve eğlencenin bir arada olduğu bir seyahate çıkarır. Kruvaziyer gemiler arasında, ailelerin ve maceraperest tatilcilerin hayal gücünü yakalayabilmek için, gemide kaya tırmanışı, buz pateni ve denizde sörf gibi sayısız aktivitenin “ilkini” başlatarak tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Şirketimiz, dinamik ve yenilikçi bakış açısı ile sektördeki en eğlenceli gemilere sahiptir. Royal Caribbean Cruise restoran ve barları, dünya mutfaklarından birbirinden lezzetli yemekleri ve menüleri bir araya getirir, her damak zevkine uygun geniş bir spesiyal yemek yelpazesi sunar.

Royal Caribbean International, son olarak dünyanın en teknolojik gemilerinden biri olan Quantum-Ultra Class’a ait “Spectrum of the Seas” gemisini Mart 2019’da dünya denizleri ile buluşturmuştur. Önümüzdeki 6 yılda 6 yeni gemi ile cruise tutkunlarını sektörde çığır açan gemiler ile buluşturmaya devam edecektir. 2020'de Odyssey of the Seas, 2021'de Wonder of the Seas ve devam eden beş yıl boyunca Icon Class diye adlandırılan yeni sınıf gemiler ile 3 farklı gemi ve Oasis VI gemilerini maviliklerle buluşturacaktır.

Royal Caribbean International’ın yatırımları sadece yeni gemiler ile sınırlı kalmıyor. 900 milyon doların üzerinde bir bütçe ayırarak, 4 yıl içerisinde toplam 10 gemiyi de tamamen yenileyerek bu anlamda da sektörel liderliğini sürdürmektedir. 2019 yılında Navigator of the Seas, Voyager of the Seas ve Oasis of the Seas gemileri tamamen yenilenmiştir. 2020 yılında Freedom of the Seas, Explorer of the Seas ve Allure of the Seas; 2021 yılında ise Liberty of the Seas ve Adventure of the Seas gemilerinin renovasyonu tamamlanacaktır.

Dünya'nın en yeni gemilerine sahip Royal Caribbean International, Travel Weekly okuyucularının seçimleriyle pek çok alanda ödüle layık görülmüştür. Alınan ödüller arasında, 17 yıldır üst üste olmak üzere Karayipler’de en iyi cruise hattı, 17 yıldır üst üste olmak üzere en iyi cruise hattı, 12 yıldır üst üste olmak üzere en iyi satış ve servis ödülü ve en iyi cruise hattı eğlenceleri ödülü yer almaktadır. Şirketimiz bu bilinirlik ve ödüller ile sektöründe öncü olmaya, kendini geliştirmeye ve renovasyonlar yapmaya devam edecektir.

Konukların güvenli bir seyir tatili geçirmesini sağlamaya kendini adamış olan şirketimiz; konuklarına, çalışanlarına, ziyaret ettiği topluluklara ve okyanuslara karşı sorumluluk almaktadır. Aynı zamanda dünya okyanuslarının uzun vadeli sağlığının sağlanmasına yardımcı olmak adına kurumsal sürdürülebilirlik hedefleri belirlemiştir. 40 yıldan fazla bir süre önce, muhteşem deneyimler yaratan gemiler ortaya çıkarmaya başlayan Royal Caribbean International’ın bu yolculuğunda; denemek, yeniden değerlendirme ve revizyon, memnuniyet ve başarı vardır. Royal Caribbean International, birinci sınıf cazibe merkezleri, birinci sınıf yemek, konaklama olanakları ve unutulmaz deneyimleri ile cruise sever misafirlerine eşsiz tatil rotaları sunmaya ve durmadan yenilikler yapmaya devam edecek.