Engelli Misafirlerimiz

Tatil en çok da sizin hakkınız.

Biz her zaman, gemi gezilerimizin istisnasız herkes tarafından keşfedilmesi gereken bir seyahat paketi olduğuna inandık. Bu sebepten her misafirimizin keşif ve eğlence hakkını kendimizde saklı tutar, yıllardır bu amaca hizmet etmek için gemilerimizi yeniletir ve donanımlarını arttırırız. Sizi bekleyen harika bir macera dünyası var ve bu macerayı Royal Caribbean International® gibi hayata geçiren hiç kimse yok. Çevremizdeki dünyayı keşfedip herkesin eğlenebileceği bir şey olduğuna hep inandık ve yıllar geçtikçe tüm misafirlerimiz için en iyi cruise tatil deneyimini sunmada bir endüstri lideri olduk. Çünkü seyahat etmenin özgürlük olduğunu biliyoruz ve tatilin herkes için ulaşabilir olması gerektiğinin farkındayız.

Royal Caribbean International, en iyi tatilin sınırlamaları ortadan kaldırarak mümkün olduğuna inanmaktadır. Engelliler ve özel ihtiyaçları olan misafirlerimize en erişilebilir gemi tatili deneyimini sağlamayı taahhüt ediyoruz. Bu nedenle, tüm konukların ihtiyaçlarını karşılamak için, tüm seyahat severlere erişim sağlamak için tasarlanmış geniş bir yelpazede özelliklere sahip gemilerimizi donatarak çalışıyoruz; bunlar aşağıdakilere dahil olan misafirlerimizi de kapsamaktadır:
• Hareketlilik engelleri
• İşitme engellileri
• Görme özürlüler
• Engelli çocuklar, kısa boylu kişiler ve bilişsel, entelektüel ve gelişim engelli bireyler de dahil olmak üzere diğer engeller.
Özel ihtiyaçlarınızdan acentanızı veya ofisimizi mutlaka haberdar edin.

Özel Tasarlanmış Kabinler

Her tipteki kabinimizde engellilere özel olarak tasarlanmış kabinler bulunmaktadır. Gemilerimizin tüm ortak alanlarında rahatça dolaşabilir, sorun yaşamadan her bölüme ulaşabilirsiniz. Görme engeli olan misafirlerimiz için ayrıca yönlendirmelerimiz mevcuttur. Kamaralarda ve kamusal alanlarda güçlendirilmiş telefonlar. .Tüm kamaralarda fleetwide kapalı başlıklı televizyonlar. Seçilmiş programlarda sunulan altyazılar.

Donanımlı Sağlık Merkezi

Duyma bozukluğu bulunan, diyabet veya böbrek yetmezliğine sahip olan, hamile veya yürüme zorluğu çeken tüm engelli misafirlerimiz için ekipman ve sağlık merkezimiz mevcuttur. Taşınabilir işitme cihazı kitleri. Kapı çalma için görsel ve dokunsal uyarılar, Telefon zili, çalar saat ve duman dedektörü.. Otomatik kapılar ile lavabo erişimi daha kolay hale getirildi. Engelsiz bir tatil için teknolojinin beta sürümünü kullandık.

Eğitimli Evcil Hayvan Dostlarımız

Özel durumlardaki ihtiyaçlarınız için ofisimizi veya acentanızı mutlaka önceden haberdar etmenizi tavsiye ederiz. Size seyahatiniz boyunca yardımcı olan eğitimli hayvanların gemimize girişi serbesttir. Kara turları departmanımız ihtiyacınıza en uygun kara turu hizmetini sunmak için hazırdır. Tatil için en büyük engel kapıdaki eşiktir, ilk adımı atar atmaz bütün engelleri Royal Caribbean ile atmış olacaksınız.