Cruise Tatili İçin 10 Neden


1. Bavul Açıp Kapatmadan Gezi Keyfi

Cruise tatilinin diğer tatillere göre daha çok tercih edilmesinin ilk nedeni bavul açıp kapatma sıkıntısı olmadan gezebilmektir. Yani varış noktalarında muhteşem yerler keşfedeceğiniz sırada bavulunuzu toplamanıza ihtiyacınız yoktur. Gemiden inersiniz, gezersiniz ve gemiye dönersiniz


2. Her Sabah Farklı Bir Yerde Uyanmak

Cruise tatilinin en keyifli yönlerinden biri de sabah uyandığınızda önceki gece uyuduğunuz yerde olmamanızdır. Gece uyuduğunuz süre boyunca gemi hareket hâlindedir ve siz sabah vardığınız noktaya hiç yolculuk etmemiş gibi varırsınız.


3. Kısa Sürede Çok Keşif

Cruise tatilinin en önemli avantajlarından biri de kısa sürede çok keşif yapabilmektir. Yolculuğunuzu gece uyuduğunuz sırada yaptığınız için her gün farklı bir yer keşfedebilirsiniz. Bu sayede 5 günlük bir yolculukta 5 farklı yer keşfetmeniz mümkündür.


4.Tatil Sonunda Yorulmamış ve Yenilenmiş Olmak

Cruise tatili diğer tatillere benzemez. Çünkü bu tatil sırasında yorgunluk hissetmezsiniz. Aksine gemiden indiğinizde kendinizi dinlenmiş ve yenilenmiş hissedersiniz. Gemide bulunan spor merkezi ve spa salonlarının yanı sıra bakım salonları sizin kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.


5.Harika Fotoğraf Albümleri

Cruise tatiline çıktığınız zaman çok sayıda fotoğraf çekme olanağı bulursunuz. Çünkü bu seyahat uçakla ya da otobüsle yaptığınız gezilere benzemez. Karadan ya da havadan yaptığınız yolculuklar sırasında gemide seyahat ederken çekebileceğiniz nitelikte fotoğraflar çekemezsiniz.


6.Dilediğiniz Gibi Alışveriş Yapma Olanağı

Gemideki mağazalardan yapacağınız alışverişler gümrüksüzdür. Buradaki ‘dutyfree’ mağazalarından yapacağınız alışverişler son derece ayrıcalıklıdır. Yani hem çok avantajlı bir tatil yaparsınız hem de ayrıcalıklı alışveriş yaparsınız.


7.Muhteşem Yerel Lezzetler

Cruise tatiliniz sırasında gemide çok lezzetli yemekler yemeniz ve pek çok yeni tatla tanışmanız mümkündür. Royal Caribbean gemilerinde tatil yapmanın en güzel yanlarından biri, gezdiğiniz varış noktalarına ait yerel lezzetleri gemideki restoranların menülerinde bulabilmenizdir.


8. Herkese Göre Eğlence

Cruise tatiliniz sırasında gemide herkese göre bir eğlence seçeneği olduğunu görürsünüz. Tek başınıza da olsanız ailenizle de olsanız herkes kendi yaş grubuna ve ilgi alanına göre vakit geçirir. Çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere göre seçenekler ve alanlar mevcuttur.


9. Sıkılmanız Mümkün Değil

Cruise tatiliniz sırasında kesinlikle sıkılmazsınız. Çünkü sıkılmaya vaktiniz kalmaz. Cruise gemileri o kadar büyüktür ki onları bir adaya ya da şehre benzetebilirsiniz. Bu gemilerin içinde iken gemide olduğunuzu unutursunuz. Üstelik gece gösterilerinden tiyatroya, canlı müzikten dalga sörfüne kadar pek çok etkinlik mevcuttur.


10. Erken Rezervasyon Fırsatı

Cruise tatiline çıkmak için rezervasyonunuzu erkenden yapmanız ve bunun için tatil planınızı erkenden oluşturmanız size büyük avantaj sağlar. Cruise tatiline çıkmak için Royal Caribbean gemilerinden birini erkenden tercih ettiğinizde ve tarihinden çok önce kamara ayırttığınızda avantajlı indirimlerden yararlanırsınız.